Może mało widowiskowe miejsce, jednak mocno kojarzone z Japonią. Mimo wątpliwej przyjemności, wielu turystów wybiera się w ten zakątek, do lasu u podnóża góry Fuji. Chcąc zobaczyć porzucone obozowiska osób, które wybrały się tu w wiadomym celu.
Dokładna mapa:

aokigahara

Aokigahara

To kultowe miejsce jest często nazywane Morzem Drzew. Ze względu na ilość roślin, które porastają ten teren. Las jest tak gęsty, że panuje w nim niepokojąca cisza, nawet nie słychać w nim żadnych ptaków ani ruchu zwierząt. Odwiedzają je turyści, będący w okolicach Tokio, których kreci temat zjawisk paranormalnych. Często wierzą, że las jest nawiedzany przez dusze ludzi, którzy odebrali sobie w nim życie. Swego czasu było to prawie 100 osób rocznie. Obecnie zostało postawionych mnóstwo tablic, które mają odwieść potencjalnego samobójce od tego czynu.

Jednak ani tablice, ani monitoring, ani patrole funkcjonariuszy policji, nie są w stanie powstrzymać ludzi, którzy chcą się zabić. Aokigahara to część Parku Narodowego Fudżi-Hakone-Izu, który można swobodnie zwiedzać. Rozpościera się on na terenie 35 kilometrów kwadratowych i do tego jego gęstość wraz z lawowym podłożem, wygłusza wszelkie dźwięki z zewnątrz i wewnątrz lasu. Dlatego później władza, jak i zwykli przechodnie natykają się na ciała samobójców.

Jednak sama okolica parku narodowego, ma więcej do zaoferowania gdyż można tu zobaczyć dwa z pięciu jezior Fuji (Sai i Shoji) oraz zwiedzić jaskinie lawowe (np. Fugaku, Narusawa czy Koumori-ana). Na terenie są oznakowane szlaki turystyczne, którymi można uprawiać trekking.